Düğün günü bir aksilikle karşılaşmamak için aylar öncesinde tüm hazırlıklarını eksiksiz yapan hatta bunun için profesyonel organizatör desteği alan  gelin ve damatlar bile düğün günleri yaklaştığında heyecan ve telaşlarına engel olamıyorlar. Düğün gününüz yaklaştığında kendinizi daha  iyi ve düğününüze daha hazır hissetmenizi sağlayacak bir kaç yardımcı fikir ve tavsiyeyi okuduğum makaleler ve tecrübelerime dayanarak maddeler halinde size yazacağım umarım sizin için faydalı olur.

Hep Yakınınızda  Olacak İyi Bir Dost

 

Düğün boyunca hatta öncesinde tavsiyesine fikrine güvendiğiniz, fikir alışverişi yapabildiğiniz size yardımcı, destek ve yanınızda  olacak en az  bir dost yada yakın akrabanız olmalı.
Düğün planlama ve organizasyon sürecinde en yakınlarınızı size yakın bulundurmalısınız çünkü sizi ondan daha iyi anlayabilecek başka kim var ki ? Bu yardı alacağınız kişiler le en özel ve en güzel detayları, anları birlikte yaşamalı ve paylaşmalısınız.

 

Güvenebileceğiniz İş Bitirici Akrabalar

Düğün gününüze yaklaşırken çevrenizde yakın arkadaşlarınız olmalı. Sizi her an neşelendirecek, heyecanınızı yatıştıracak ve esprileriyle sizi güldürecek insanlar stresten uzak bir düğün günü için olmazsa olmazlardandır.

Düğün organizasyonu süresince  konuklarınızı güler yüzle karşılayan, sizi kalabalığın karmaşasından uzak tutacak, yol tarifi almak için arayacak olan misafirlerinizle ilgilenecek bir akrabanıza görev vermeyi unutmayın. Düğün gününüzde sizi en çok rahatlatacak detaylardan biride bu. Sürekli sizi telefonla arayıp çiçekler nereye koyulacak, masa düzeni nasıl olacak, kuaförden kuzenlerini kim alacak, müzisyenleri evine kim bırakacak gibi birçok sizi gerecek ve yoracak sorulardan kurtulmak istiyorsanız bu tarz basit ama önemli detaylarla ilgilenecek düğünün görünmeyen kahramanları olacak güvendiğiniz akrabalarınıza ihtiyacınız olacak.

Profesyonel Bir Organizatör

Her şeyin hallolduğunu, yapılması gereken her işin bittiğini düşündüğünüz anda, hiç beklenmedik bazı ufak problemler olabilir. Sakin ve soğukkanlı bir şekilde konunun üstüne eğilip doğru kararlar alarak problemleri çözebilirsiniz.

Artık modern çiftlerin iyi bir organizasyon firmasıyla çalışması gerçekten önemli bir ihtiyaç. Düğününüz ile ilgili en ince detayları bile gözden kaçırmayacak biri ile çalışmak iş yükünüzü büyük ölçüde azaltacaktır. Yılların getirdiği tecrübe ile, düğününüzün kusursuz olması için çalışacak bir organizasyon firması sahip olmanız gereken en önemli şeylerden biri.

İlk ve Acil Yardım Çantanız

Düğün günü her an yanınızda olması gereken bazı ihtiyaçlarınız için ufak bir çanta seçmelisiniz. Gelinliğiniz ile uyumlu şık bir çanta, kişisel bakım ürünlerinizi, telefonunuzu ve acil ihtiyaçlarınızı hep yanınızda tutmanızı sağlar. Bu çantada minik bir dikiş seti, ağrı kesici ilaçlar, yara bandı, oje, yedek çorap ve iç çamaşırı gibi temel ihtiyaçlar bulunduğunda her şeye karşı hazırlıklı hale gelirsiniz.

Düğün hazırlıklarınız boyunca önemli, ufak ama atlanmaması gereken detayları size hatırlatacak  minik bir ajanda yanınızda bulundurun. Yapılması gereken işlerin final kontrolünü yapabileceğiniz bu ajanda, unutmuş olabileceğiniz detayları size hatırlatacaktır. Bu detayları mutlaka not alın ve çantanıza atın.

Özellikle yazın yapılacak bir düğünde, terleyeceğiniz için makyajınızın sık sık tazelenmesi gerekecektir. Eğer düğün gününüzde  makyözünüz her an yakınınızda olmayacaksa gelin makyajınızı yaptığınız malzemeler mutlaka yanınızda olsun.

Favori parfümünüzden ufak bir tester, hoş kokulu ıslak mendiller ve en sevdiğiniz sakızınız. Bu üç şey sayesinde kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Çikolata desteğini de unutmamak lazım.

Sakin Bir Alan

Düğününüzün yapılacağı mekan da size özel oda verilip verilmeyeceğini mutlaka sorun. Düğünden önce dinlenip arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz ya da neşeli dedikodular yapıp gülebileceğiniz bir alan sizi çok rahatlatacaktır. Düğün günü telaşlı ve hızlı geçeceğinden çiftler yemek yiyecek zamanı çok az bulurlar, bu süre içerisinde besleyici ve enerjinizi yükseltecek hafif aperatifler atıştırabilirsiniz.

Faruk Sağlam

No comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>