Ne Tarz Düğün Fotoğrafı Çekimi İstediğinize Önceden Karar verin

 

Düğün gününüz yada düğün öncesi yapılan düğün hikayesi tarzı fotoğraf çekimlerinizi yaptırmadan olabildiğince fazla düğün fotoğrafı inceleyin. Bu araştırmaları web sitelerinden, gelin dergilerinden, evlenen arkadaşlarınızın düğün fotoğraflarından araştırabilirsiniz. Hatta birkaç saatinizi yakın çevrenizde bulunan fotoğrafçıları gezerek yaptığı çalışmaları görerek de bilgi ve fikir sahibi olabilirsiniz. Fotoğraf çekimi öncesinde düğün fotoğrafçınızla bir araya gelerek daha önce yapmış olduğu çekim örneklerini görün ve sizin ne tarz bir düğün fotoğrafı çekimi istediğinizi mümkünse örnekleriyle beraber çalışmak istediğiniz düğün fotoğrafçısına gösterin. Klasik, doğal düğün fotoğraflarımı istersiniz yoksa romantik yada duygusal mı belki de uçuk kaçık gösteriş li fotoğraflar. Doğru tarzı belirlemedeki etkenlerden en önemlisi kim olduğunuzu, ne istediğinizi bilmenizdir. Düğün fotoğraflarınızın teması sizin ve düğün gününüzde yanınızda bulunan sevdiğiniz insanların mutlu anları yaşatan karelerden oluşması gerekir.

Düğün Fotoğraflarınız İçin Kendinize Ne Kadar Bütçe Ayırdınız?


Öncelikle düğün planınızı ve yapmanız gereken harcamaları listelerken düğün fotoğraflarınızın sizin için ne kadar önem teşkil ettiğini, düğün fotoğraflarınız için ayırdığınız bütçenin istediğiniz tarzda düğün fotoğrafları için yeterli olup olmadığını bilmektir. Bunun hesabını yaparken unutmayınız ki ne kadar güzel bir düğün yaparsanız yıllar sonra en güzel anlarınızın belleğinizden silinmemesi düğün günü çektirdiğiniz fotoğraflarla mümkündür.

Düğün Fotoğrafçınızla Detayları Konuşun

Çalışmak istediğiniz düğün fotoğrafçısı ile çekim günüzü kararlaştırın ve randevunuzu birlikte kararlaştırın. Düğü fotoğrafları için ne kadar zamanınız olduğunu, fotoğraf çekimleri için hangi mekanları kullanacağınızı önceden konuşmanızda fayda var. Fotoğraflarınızı teslim almaya gittiğinizde bir süprizle karşılaşmamak için fotoğrafların size hangi ebatta nasıl bir albüm çalışması ile teslim edileceğini, albüm paketi içerisinde ailelere dağıtmak için ekstra albüm yada fotoğraf olup olmadığını öğrenmelisiniz. Düğün esnasında düğününüzün yapılacağı mekanda yapılacak video ve aktüel çekimlerin size nasıl bir paket sunacağını öğrenin. Bütün bu çalışmaların ücretlendirmesinin nasıl olduğunu toplam da ne kadar ödeme yapacağınızı netleştirin ve  konuştuğunuz  bütün içerik için bir sözleşme hazırlamayı unutmayın.

No comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>