Daha önce Ordu' da çektiğiniz düğün fotoğraflarını görebilir miyiz?

Düğün fotoğrafçınızın sizin tarzınıza uygun olup olmadığını anlamanın en kolay yolu, ordu da yaptığı dış mekan gelin damat çekimlerine gözatmaktır. Çoğu düğün fotoğrafçısının kendine özgü bir çalışma biçimi-tarzı vardır. Fotoğrafçınızın çektiğin düğün fotoğrafları dikkatinizi çektiyse ve duygu ve hislerinize hitab ediyorsa doğru çalışma arkadaşını seçmişsiniz demektir.

Çektiğiniz fotoğrafları nasıl teslim ediyorsunuz ?

 

Bir çok fotoğrafçı yaptığı çalışmaları albüm yada fotoğraf olarak teslim eder. Fotoğrafçıya ödeyeceğiniz para  karşılığında ne teslim alacağınızı netleştirmekte mutlaka fayda olacaktır. Fotoğraf albümünüzün kaç poz, hangi ebat, kaç  adet fotoğraftan oluştuğunu ve çekim sonrası fotoğraf seçimlerinde sizinde fikriniz sorulacak mı yoksa fotoğrafçınız’ ın  insiyatifi’nde bunları öğrenmelisiniz.

Çekim sonrası salon çekiminde buluna bilecek mi, kendisi katılamayacaksa personeli bu konuda uzman mı ?

Dış mekan çekimleri gibi düğününüz yada nikahınızda yaptıracağınız fotoğraf video çekimleride önemli ve işi bilen profosyonel kişilerle yapılmalıdır. Düğün öncesi dış mekan fotoğrafçınız ile  çalışmak sizin için faydalı olacaktır. Eğer fotoğrafçı kendisi gelmeyecekse salon fotoğraf ve video çekimlerinizi yapacak kişiler hakkında bilgi almak, daha önce yaptığı çekimleri görmek sizin için faydalı olacaktır. Salon fotoğraf çekimleri kaç fotoğraf üzerinden ücretlendirildiği, baskısını alacağınız fotoğrafların ebatı, video kayıtı yapan kameranın görüntü kalitesi videoları hangi dosya format ta teslim alacağınızı öğrenmelisiniz.

Fotoğraf çekileceğimiz gün hava koşulları müsait olmaz ise veya sizinle alakalı bir sıkıntı  yaşanırsa ikinci bir planınız var mı?

İşini iyi yapan düğün fotoğrafçılarının yılların verdiği tecrübeyle yaşanacak aksaklıklara karşı bir B planını mutlaka akıllarında bulundururlar.  Her ihtimale karşı sizin bu soruyu fotoğrafçınız ile konuşmanızda fayda var.

Fotoğraf çekimi için hangi mekanları kullanacaksınız ?

Orduda fotoğraf çekimi için herkezin kullandığı bazı fotoğrafçılarında kendine özel mekanları vardır. Fotoğraf çekimi için fotoğrafçınız’ın hangi mekanları seçeceğini öğrenmelisiniz. Eğer sizin özellikle istediğiniz bir mekan varsa bunu belirmelisiniz.
Seçim yapacağınız mekanların mesafesinin yakın olması sizin geç kalmamanız da ve kısa sürede daha çok fotoğraf çekinmenizi sağlayacaktır.

Fotoğrafçınız o gün başka çekim alacak mı, randevu saatinizi netleştirebilecek mi ?

Belkide çekim günü en çok yaşanılan aksaklıkların başında gelir. Randevu saatinde yaşanacak aksaklık sizden yada fotoğrafçınız dan kaynaklanabilir. Randevu saatinde aksaklık yaşamak istemiyorsanız öncelikle fotoğraf çekimi öncesi kuaförünüz den çekim saatine yetişe bileceğiniz bir aralıkta randevu almanız gerekir. Düğün günü her şeyin planlı programlı  olduğu için en ufak bir aksama sizi strese sokabilir, Fotoğrafçınız ile önceden konuşup randevu saatine riayet etmesi konusun anlaşmalısınız.

Kapora alıyor musunuz ? Ön ödeme tutarı ne kadar ?

Fotoğrafçınıza ödemeyi nasıl yapacağınızı sorun. Randevu günü öncese rezarvasyon için ön ödeme gerekli mi? ? Düğün günü Pakete dahil olmayan bir şey var mı bunun ücretlendirmesi ve ödemesi nasıl. Bu konuları önceden konuşun ve yaptığınız ödemeleri belgelendirin.

Artık Sıra Sizde

Düğün fotoğrafçınızı seçmek için bu soruları değerlendire bilir yada zaten karar verdiyseniz fotoğrafçınızla görüşmeye gittiğinizde düğün telaşasında aklınıza gelmeyecek soruları sorup yaşanacak aksaklıkları önceden önleyebilirsiniz. Düğün fotoğrafçınızı seçmeden aklınızda bir fotoğrafçı varsa bile diğer fotoğrafçıları da gezmeyi fikir edinmeyi unutmayın.

 

 

No comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>